تماس با ما
تاریخ : پنجشنبه شانزدهم آبان ۱۳۹۲
نویسنده : صدیقه میری
                         http://8pic.ir/images/47019026790525592697.jpg

روز گذشته _ پانزدهم آبانماه نود و دو _ نهمین جلسه شورای شهر اندیمشک در محل آن برگزار شد.در این جلسه که حدود ساعت هفده آغاز شد پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید ریاست شورا ضمن تسلیت ایام محرم, اعضا را به شنیدن نطق پیش از دستور دو تن از اعضا دعوت نمود.

ناطق اول آقای باقری بود  نطقش را در پنج مورد, به شرح زیر بیان داشت:

1.حفظ استقلال شورا- آقای باقری از اعضای شورا تقاضا نمود در کنار هم استقلال شورا را حفظ نمایند.ایشان افزود تعامل خوب است ولی همانطور که از صیغه اش پیداست رابطه ای دوطرفه و بینابینی است نه اینکه چیزی دیگران بگویند و ما بپذیریم چرا که اینکار فرمانبرداری است نه تعامل.

2.انتقاد از ریاست شورا آقای باقری ضمن تشکر از زحمات ریاست و هیات رئیسه از برخی تک رویها گلایه نمود و اضافه کرد بعضی از موضوعات به جای ارجاع به کمیسیونها و بحث ونتیجه گیری در صحن شورا توسط برخی اعضا تصمیم گیری میشود.آقای باقری در ادامه به برخی بی نظمی های شورا از قبیل عدم پیگیری و اجرای به موقع طرح تنظیف عمومی اشاره نمود.

3.دعوت به کار شورایی ایشان با دعوت اعضا به کارگروهی و شورایی تک روی را مغایر شورا دانست و افزود باید همه به هم پیگیر امور باشیم.

4.انتقاد از خانم میری-آقای باقری از انتشار نامه رزمندگان در وبلاگ شخصی بنده انتقاد نمود.

5.تنظیم ساعت کاری پرسنل ایشان از ریاست شورا درخواست کرد زمان کاری پرسنل دفتر شورا در ساعت اداری باشد.

ناطق بعدی آقای مصطفی اسکندری نیز در زمان نطق پیش از دستور به دو موضوع اشاره نمود:

1.انتقاد از تاخیر در امضای مصوبات آقای اسکندری از برخی بی نظمی ها در شورا از قبیل عدم امضای به هنگام مصوبات گلایه کرد  و خواستار ایجاد تمهیداتی جهت نظم دهی در شورا شد.

2.انتقاد از شیوه درآمد زایی شهرداری آقای اسکندری گفت همه ما مایل هستیم میزان درآمد شهرداری بالا برود اما نه به هر قیمتی, ایشان افزود اخذ عوارض باید بر اساس حساب و کتاب و از راه قانونی باشد.ایشان در ادامه خواستار تشکیل کمیته ای جهت پیگیری این موضوع در شهرداری شد.

 

در ادامه دستور جلسه توسط ریاست شورا قرائت شد:

بررسی طرحها و لوایح مطرح شده در کمیسیونها

تعدا حاضرین:10نفر  //(غائب:محمد رضا پاپی)

 

پس از بحث و بررسی نتایج زیر حاصل شد:

1.در رابطه با درخواست فرمانده محترم نیروی انتظامی مبنی بر واگذاری یک قطعه زمین مسکونی به همراه پروانه ساخت رایگان در منطقه کوی لور به خانواده شهید والامقام"پژمان شاهونوند"به دلیل مشکلات معیشتی این خانواده و سکونت در منزل استیجاری  -

این درخواست با 9 رای موافق و یک رای مخالف مورد تصویب قرار گرفت(بنده ضمن ارج نهادن به مقام والای این شهید بزرگوار,اعلام داشتم شهدای عزیز به گردن ما  حق ویژه ای دارند که هرگز قابل جبران نیست ولیکن با این مصوبه به دلایل زیر مخالف بودم:

الف.عدم اطلاع کامل شورا نسبت به این موضوع که آیا شهرداری زمین مناسبی در کوی لور برای اینکار دارد یا خیر.

ب.مشکلات شدید مالی شهرداری

ج.پرسش در مورد اینکه در صورت بروز وقایع مشابه برای خانواده های دیگر چگونه عمل میشود؟آیا به آنها نیز این گونه مساعدت میشود.

د.به عنوان عضوی که درآمدی جز حقوق شورا نداردپیشنهاد کردم اعضای شورا به جای انفاق از اموال شهرداری,در یک حرکت نمادین حقوق  چند ماه از خود را به خرید یک زمین مسکونی برای خانواده این شهید گرانقدر اختصاص دهیم که این پیشنهاد با مخالفت همکاران روبرو شد.)

 

2.در خصوص پیشنهاد کمیسیون فرهنگی جهت اختصاص 50 میلیون ریال جهت ترویج فرهنگ عاشورایی به هیاتهای عزاداری نیازمند با اولویت مناطق حاشیه نشین(تعیین اولویت بر عهده کمیسیون فرهنگی باشد) این درخواست با هفت رای موافق و سه رای مخالف مورد تصویب قرار گرفت (با تعیین مبلغ حدود دویست هزار تومان برای هر هیات ,طبق نظر دوستان موافق بودم. نظر بنده بر این بود که تنها به تقاضاهای ارائه شده به شورا رسیدگی شود ولی همکاران مقرر داشتندعلاوه بر آن هر عضو تعدادی هیات جهت کمک معرفی نماید که با این کار به دلایلی مخالف بودم)

 

3. در خصوص نامه شهرداری مبنی بر درخواست فردی جهت احداث یک فروشگاه محصولات فرهنگی هنری- این درخواست با 6 رای موافق و چهار رای مخالف تصویب شد(گرچه اساس کار بسیار اهمیت دارد چراکه نیاز به کارهای فرهنگی در شهر بسیار لازم و محسوس است ولی به دلایلی مخالف بودم :عدم توافق  با ایشان جهت محل احداث فروشگاه ,عدم آشنایی شورا با فرد مورد نظر (آیا صلاحیت انجام کار فرهنگی دارد؟), این کارنه تنها درآمدی عاید شهرداری نمیکند که  هزینه ای را بر ان تحمیل می کند , همچنین ممنوعیت قانونی ایجاد دکه ی خود اشتغالی و... از جمله دلایل مخالفتم بود)

 

4.در ارتباط با درخواست روابط عمومی شهرداری وکمیسیون فرهنگی مبنی بر مزایده تبلیغات محیطی این درخواست با رعایت تعدد پیمانکار و تنوع تبلیغات با ده رای موافق مورد تصویب قرار گرفت.

 

5.در خصوص درخواستهای مکرر جهت راه اندازی زمین ورزشی جنب CNGکوی

لور-با شرط مزایده با 10 رای موافق مورد تصویب قرار گرفت.

 

این جلسه حدود ساعت بیست و سی دقیقه با صلوات بر محمد و آل محمد(ص) به پایان رسید.

 

 

 

 

 

 

 

 :: موضوعات مرتبط: مصوبات شورای اسلامی شهر اندیمشک
:: برچسب‌ها: جلسات شورای شهر اندیمشک, شورای شهر اندیمشک, اخبار شورای اندیمشک, اخبار سیاسی
وبلاگ صدیقه میری

عضو شورای شهر اندیمشک

---------------------------------------
زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست

هر کسی نغمه ی خود خواند

و از صحنه رود

صحنه پیوسته به جاست

خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

برای تبادل لینک با ما کد زیر را در ویرایش قالب وبلاگ یا قسمت (کدها و جاوا اسکریپتهای اختصاصی کاربر) قرار دهید تا در اسرع وقت لینک شوید
باتشکر
<!-- Fixed Pic by www.1abzar.com --->
<script type="text/javascript" src="http://1abzar.ir/abzar/tools/fix-pic/index.php?pz=1&ax=http://www.xum.ir/images/2014/01/09/Untitled-1SYWIk.jpg&url=http://shahremanandimeshk.blogfa.com/"></script><div style="display:none"><h2><a href="http://www.1abzar.com">&#1578;&#1589;&#1608;&#1740;&#1585; &#1579;&#1575;&#1576;&#1578;</a></h2></div>
<!-- Fixed Pic by www.1abzar.com --->آمار وب
  • 
  •